Achát Bahía

Skladem Achát Bahía

Achát Bahía se vyznačuje červenou barvou s bílými kresbami. Napůl leštěný kámen velikosti XXL (cca 4cm x 3cm, min. váha 30g!!). Cena za kus. Každý kámen je originál, v některých detailech se může od fotky lišit. Obdržíte pečlivě vybraný kus z naší nabídky.

Achát je složen z vrstviček jemně vláknitého křemene, opálu a chalcedonu. Název je odvozen od starověké řeky Achates na jihu Sicílie.

Vrstvičky achátu vyjadřují tvar dutiny, ve které se srážel původní křemičitý gel. Uprostřed některých geod lze nalézt krystaly křišťálu, záhnědy nebo ametystu. Pro své jedinečné kresby byl achát již ve starověku používán jako ozdobný kámen.

Vlastnosti: Jedná se o velice stálý kámen tvořený mikroskopickými krystalky křemene ukládaného ve vzájemně spojených proužcích. Acháty slouží jako uzemňovací kameny, které nám dodávají citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu.

Achát dokáže uvádět do souladu prvky jin a jang, představující pozitivní a negativní síly udržující celý vesmír na pevném místě. Jako kámen schopný konejšit a uklidňovat funguje achát sice pomalu, ale poskytuje velkou sílu. Jeho mnohonásobné vrstvy dokážou vynést na světlo dosud ukryté informace.

V duševní rovině achát citlivě napomáhá k tomu, aby jeho majitel přijímal sám sebe, čímž podporuje jeho sebedůvěru. Achát vylepšuje duševní život, neboť posiluje schopnost soustředění. Láska achátu k pravdě dodává člověku odvahu, aby byl sám k sobě upřímný, dokáže vyvolávat vzpomínky. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě.

V citové rovině achát pomáhá překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku a dodává odvahu k jejímu novému hledání. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí.

Léčebné využití: Achát stabilizuje auru, ruší a přetváří negativní energie. Jeho očistná síla působí mocně na tělesné i citové úrovni. Pokud si ho člověk umístí na srdce, dokáže léčit citovou nevyrovnanost bránící přijímat lásku. Nošení na žaludku nebo užívání v podobě elixíru povzbuzuje trávící proces a přináší úlevu při gastritidě. Léčí oči, žaludek a dělohu. Čistí lymfatický systém a slinivku břišní. Posiluje krevní oběh a léčí kožní nemoci.

Umístění: Lze jej nosit na všech vhodných místech těla nebo jej na ně pokládat. V zenové zahradě bude krásně vynikat.

země původu: Brazília - Bahía

 

Napsat recenzi

Prosím přihlaste se nebo se registrujte pro napsání recenze

Přírodní materiál

  • 53 Kč
  • Cena v bonusových bodech: 250

Tagy: achat bahia, mineraly, tromlovane kameny, dárek, drahe kameny