Podzemní kompostér

 
Efekt lupa
 
  • 1 z 5

Kompostér Podzemní zahrada 11 l antracitová umělá hmota H 53 cm modulární kompostovací koš

Dostupnost Na objednání
Můžeme doručit do
9.10.2023
250 Kč    
Kód produktu 511
Kategorie EKO zahrada
 
  • Kompostér do země z odolného plastu je skvělou alternativou k běžné metodě kompostování biologického odpadu. Rozměry kompostéru délka 25 cm, šířka 25 cm, výška 53 cm, objem 11 l. Díky organizaci podzemního kompostéru pomáhají mikroby žijící v půdě přirozeným způsobem při zpracování odpadu a kompost bohatý na mikroelementy proniká přímo do kořenů rostlin. ❀
  • Můžete ho vykopat do země přímo ve své zahradě. Zabírá málo místa a jeho použití je velmi pohodlné. Díky použití větracích otvorů se odpad rovnoměrně kompostuje – což zkracuje dobu zpracování na kompost. Kompostér vykopaný do země udržuje teplo a správnou vlhkost vzduchu, což má vliv na kvalitu a množství vyrobeného kompostu.
  • Materiál, z něhož je kompostér vyroben, vykazuje velmi vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, takže si v zimě nemusíte dělat starosti. Skládá se ze tří částí: kryt, vložky a víko. Hlavní proces probíhá v provozu, kde odpady skladujeme, v případě potřeby je můžeme odstranit – což je velká pomoc, protože nemusíte celý vykopávat. Nahoře se nachází kryt, který chrání celek např. před silným deštěm nebo zvířaty.
  • Pokud je pro vás důležitý zdravý růst vašich rostlin, chcete, aby vaše rostliny přinášely úrodnou úrodu, ale nechcete používat umělá hnojiva, určitě si toto řešení zamilujete. Další výhodou je skutečnost, že při odplevelení na zahradě můžete odstranit zbytečné listy a okamžitě je hodit do kompostu.
  • Můžete do kompostéru vložit: slupky na brambory, čajové sáčky, surové ovoce a zeleninový odpad, květiny, rostliny v květináčích a balkonech, vaječné skořápky, kávová sedlina, papírové ručníky a celulóza. Dbejte na to, abyste do kompostéru neházeli: mléčné výrobky, kosti, cibuli, česnek, citrusovou a banánovou slupku. Dodržujte několik důležitých pravidel pro kompost bohatý na živiny : míchat suchý a mokrý odpad, smíchejte nový odpad s jednou vrstvou starého, dbejte na dobré větrání.